Dzisiaj jest 18 wrz 2020, 20:13

Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
 Czyszczenie EGR - rzetelniej [Fotopomocnik] 
Autor Wiadomość
Użytkownik

VIN: WDB2112061A569245
Mercedes: ........
S211 2,2CDI
S213 2,2CDI
Koledzy, jest już tu temat, ale w nim zdjęcia już niczego nie zdradzają, są za to komentarze, więc odsyłam do lektury viewtopic.php?f=38&t=4783&hilit=czyszczenie+egr
Czyszczenie EGR by było skuteczne, powinno być dogłębne, wówczas wystarczy na dłużej. Umycie powierzchowne nie załatwi sprawy, gdyż pod dekielkami są mechanizmy, którym ubita sadza skutecznie utrudnia ruch. A jest tej sadzy tyle, że wydłubana nie zmieściłaby się w pudełku po zapałkach - czyli sporo tego.
Wydłubanie z zakamarków i umycie mechanizmów powinno ostatecznie skutkować tym, że jak palcem naciśniemy dźwigienkę, to sprężynka powinna bez oporów zamykać grzybek do pełnej szczelności. Nie powinno być najmniejszych oporów w ruchu żadnego elementu i tym samym całej przekładni. Żałuję że nie mam zdjęcia z sadzą przed jej pozbyciem, ale jak rozbierzecie... nie wystraszcie się.
Zerknijcie na foto, zaznaczyłem strzałkami istotne punkty do demontażu i rozłożenia.
Złożenie na zatrzaskach powinno być słychać wyraźne kliknięcia. Po założeniu i podłączeniu, kontrolka Check Engine nie zgaśnie, konieczne jest wyłączenie przez OBD
Powodzenia.

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

S213 2,2CDI - nowa niunia ukochanej

09 mar 2020, 21:49
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 1 ]