Dzisiaj jest 18 wrz 2020, 20:22

Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1 ] 
 Język polski w COMAND NTG 1 
Autor Wiadomość
Nowy Użytkownik

VIN: WDB2100351A436739
Mercedes: W210 E200 Elegance 1998r
WDB2100351A436739

Był:
W210 S430 4matic Elegance + LPG 2001r
W202 C280 Elegance + LPG 1995r.
witam

z racji że dużo osób szuka spolszczenia , stwierdziłem że zamieszcze aby było dostępne dla Forumowiczów .

Tak jak na W210.pl zamieszczam dużo potrzebnych softów sprawdzonych oczywiście ( Mapy , PLMENU , Orpogramowanie EPC i WIS )

Odpowiedź na pytania:
- Nie ma Polskich znaków
- Nie ma LEKTORA
- Tak można wrócić do oryginalnego softu ( poprzez firmware oryginalny )
- pasuje do każdego NTG1 ( tego ze złączem na drugi monitor też )

Link do ISO :

[url]chubbchubbs.serwer.net/NTG1_PL_MENU.rar[/url]

Archiwum posiada Hasło !!!
Hasło uzyskać mogą użytkownicy ze stażem na forum minimum 1 miesiąc i 20 postów oraz osoby które posiadają swój temat w dziel GALERIA !

Cytuj:
Hasło założyłem gdyż piszą do mnie ludzie z jednym lub wcale postem a zarejestrowali się aby ściągnąć SPOLSZCENIE i tyle go na forum

Jak ktoś uważa że złe mam podejście niech napisze do moda aby usnął temat !!!

Instrukcja:
Pasuję do :
E-Klassa W/S211 od 03.2002 do 06.2008 r,
W219 do 04.2008 -

Soft osobiście wgrywałem do CLS-ów 2006 w211 ( zastępuję język angielski , zostaje LEKTOR angielski ) nie miałem okazji przeważnie było NTG2,5 lub AUDIO 50 APS

1. Nagrać za pomocą programu ALCOHOL 120% ( ja nagrywam na płytach TDK lub VERBATIM )
2. Odpalamy Auto , na nawigacji wciskamy jednocześnie 1,3,8 - pojawi się CD DONLOAD MODE
3. Włożyć płytę CD - pojawi się wersja obecna i wersja na jaką aktualizuje , zatwierdzamy i instaluje się
4. Pierwszy etap instalacji sprawdzanie poprawności danych jeśli wyskoczy CRC Error źle wypalona płyta ( na nagrywarkach laptopowych nie wypalimy poprawnie płyty ( mi ani razu nie udało się ))
5. Jak przejdzie sprawdzanie zacznie się instalacja , trwa około 5-10min, po tym nawigacja zrestartuję się , mogą występować komunikaty "CAN-T - boot loader" nic nie przerywać nie wyjmować płyty itp cierpliwie czekać !!!

Ważne :
Każdy wykonuje update na własną odpowiedzialność !!
Jeśli comand ma problemy z odczytem płyt - wymień laser lub przeczyść gdyż jak nie doczyta płyty to trzeba ratować się softem do przywracania.

Oryginalny soft gdyby poszło coś nie tak:
http://service-parts.mercedes-benz.com/dcagportal/DCAGPortal/menu.action?pageId=4795

Gdyby Ktoś potrzebował pomocy z innymi systemami ( NTG2 , Audio 50 APS NTG1/NTG2 czy tez inne marki typpu BMW , AUDI itp , NTG 2,5 ) proszę o PW w miarę możliwości pomogę

Dla tych co mają AUDIO 50 APS NTG1 i nie działa najnowsza mapa tzn nie chce przejść update softu to proszę pisać na PW

Obrazek
Obrazek[code]

Ostatnio zmieniony 24 cze 2015, 07:59 przez chubbchubbs, łącznie zmieniany 8 razy

02 kwie 2015, 16:10
Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 1 ]